Perakende Sektöründe Ahşap Palet Kullanımı

euro palet fiyatları

Öncelikle kolaylıkla söylenebilir ki ahşap paletler ve perakende sektörü arasında, sektörün temellerine dayanan bir bağ vardır. Perakende zincirinin temelinde yatan üretim, lojistik ve depolama gibi süreçlerde, ahşap palet bu süreçlerin en önemli çözüm ortaklarından biridir.

Firmaların yapısına ve düzenine göre birçok palet çeşidi bulunmaktadır. Ancak bizler ahşap paletten bahsedeceğiz. Perakende sektöründe taşınan yükler, son tüketiciye ulaşana kadar, ahşap paletler üzerinde yer almaktadır. Bu sayede hem taşınan yükün hasar görme oranı minimuma indirgenmiş olup, hem de işçilik maliyetlerinde büyük ölçüde tasarruf sağlanmaktadır. Böylelikle firmalar için ürünleri taşımak ve muhafaza etmek için en güvenli çözüm ahşap paletlerdir. Ürünleri zeminden yüksekte tutar v taşıma sırasında düşmeler, kırılmalara ve dökülmelere karşı korur.

Perakende sektöründe firmaların ihtiyaçlarına göre her ebatta ve ölçüde ahşap palet üretimi yapabilmekteyiz. Perakende sektöründe en çok kullanılan palet çeşitleri, 80*120 ahşap palet ve 100*120 ahşap palet şeklindedir. Ayrıca ahşap paletler tamir edilebilir özelliği ile sürdürülebilir ve geri dönüşümü kolaylıkla yapılan bir üründür.

– Uluslararası ticarette euro palet kullanım alanları

Uluslararası ticarette, özellikle Avrupa bölgesinde, faaliyet gösteren firmaların en çok kullandığı palet çeşidi EPAL (Euro Palet)tir. Ülkemizde Avrupa Paleti olarak da bilinen bu palet çeşidi, dayanıklılığı, ölçüleri, çivi yerleri, net oranları ve daha birçok yönden bir standart şeklinde üretilmektedir. Avrupa Palet birliği tarafından belirlenmiş standartlardaki bu paletler, 80*120cm, 100*120cm ve 60*80cm boyutlarında üretilmektedir.

Dış ticarette Euro Palet taşıma, depolama, raf depolama sistemi ve nakliye gibi birçok alanda kaliteli çözümler sunmaktadır. Dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilme özelliği ile sürdürülebilir bir palet çeşidi olup, hem iş gücü hem de ahşap ambalaj giderlerinde firmalar ve kurumlara ciddi şekilde tasarruf avantajı sağlamaktadır. EPAL palet uluslararası ticarette vazgeçilmez ve güvenilir bir çözüm aracı olarak kullanılmaktadır.