Hakkımızda

Her zaman en mükemmelin peşindeyiz.

Bir Paletin Oluşum Hikayesi

Sonçağ Orman Ürünleri 1940 yılında merhum Abdurrahman Sonçağ tarafından başlangıçta Konak Pier limanında at arabacılığı ile orman ürünleri lojistiği sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak kuruldu.

1966 yılında hızlı ve emin adımlarla ilerleyerek sektöre yön veren bugünkü güçlü oluşumunun temellerini atarak, ahşap mandalina, incir kutuları, alkollü ve alkolsüz içecek kasaları üretimi ile ülke ekonomisinde güçlü bir marka oluşturdu.

1983 yılında, bugün pazarda büyük pay sahibi olduğu ilk palet üretimine başladı. Sonçağ Limited Şirketi olarak Türkiye’ de EPAL lisansını alan 2. işletme oldu. Sürekli gelişen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Sonçağ, 2004 yılında modern üretim tesisiyle, İzmir’in Torbalı ilçesinin Yazıbaşı mevkiinde, her türlü ahşap palet, kasa, kereste ve yonga üretimi ile faaliyetini büyüterek sürdürmeye devam etmektedir.

1940 yılından bu yana marka devamlılığının getirisi olan güven, performans, sinerji ve prestiji harmanlayarak firma imajını geleceğe taşımaya kararlı olan Sonçağ Limited Şirketi, yarım asrı aşkın süredir olduğu gibi gelecekte de var olmaya devam edecektir.