Bir Paletin Oluşum Hikayesi

1940 Yılında merhum Abdurrahman Sonçağ tarafından kurulan Sonçağ işletmesi, başlangıçta orman ürünleri lojistiği konusunda ilerleyen deneyimini, 1966 yılında, bugün kurumsallaşma yolunda son adımlarını atmakta olduğu Sonçağ Palet’in temellerini atıp, ahşap mandalina, incir kutuları, alkollü ve alkolsüz içecek kasaları üretimi ile güçlendirdiği pazarda palet üretimine başlayarak ülke ekonomisinde güçlü bir marka olmuştur.

1983 yılında, bugün pazarda büyük pay sahibi olduğu ilk palet üretimine başlayan Sonçağ, 1990 yılında İzmir Halkapınar’ a taşınmış, hemen ardından 1994 yılında Ahmet ve Ümit Sonçağ ortaklığıyla kurulan Sonçağ Limited Şirketi ile de, Türkiye’ de EPAL lisansını alan 2. işletme olmuştur. Gelişimine kurumsal çerçeveden ve çevrecilik ilkelerinden ödün vermeden devam eden Sonçağ Palet, 2015 yılında faaliyete soktuğu Pancar Organize Sanayindeki modern tesisiyle de üretimine devam etmektedir.

Sürekli gelişen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Sonçağ, 2004 yılında faliyete başlayan modern üretim tesisiyle, İzmir’in Torbalı ilçesinin Yazıbaşı mevkiinde, her türlü ahşap palet, kasa, kereste ve yonga levha üretimine devam etmektedir. 76 yıllık marka devamlılığının getirisi olan güven ile performans, sinerji ve prestijini harmanlayarak firma imajını geleceğe taşımaya kararlı olan Sonçağ Limited Şirketi, yarım asırı aşkın süredir olduğu gibi gelecekte de var olmaya devam edecektir.