Ahşap Yonga / Cips Sonçağ Palet’te

Sonçağ Palet olarak; ahşap yonga ve ahşap cips imalatı da gerçekleştirmekteyiz. Endüstriyel ormanlardan getirilen dal odunlar ile bu tür ürünlerin tasarımını yapmaktayız. Parça odunlar ve dal odunlar özel yöntemlerle parçalanır ve MDF, yonga levha ve sunta gibi ürünlerin ana maddesi olan ahşap yongalar ve cipsler elde edilir. Bu ürünler kullanıma uygun olmayan ağaçlardan yapılır. Önemli bir sanayi kolu olan ahşap yonga cips imalatı, firmamızda yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Aylık on bin ton ahşap cips üretim kapasitesine sahibiz. Dolayısıyla bu alanda ülkemizin önde gelen isimlerinden biriyiz.

Ahşap Yonga / Cips Üretimi

Sonçağ Palet, doğaya ve ekonomiye duyarlı bir firmadır. Bu sebeple de ahşap yonga / cips üretimi konusunda sıfır atık ile imalat gerçekleştirir. Üretim kısmında meydana gelen atıkları ağaç öğütücü ve diğer makineler ile küçük parçalar haline dönüştürerek, yonga, talaş ve cips üretimi yapmaktayız.

Ahşap yonga ve cips üretimiyle elde ettiğimiz malzemeler daha sonra parke imalatı, MDF imalatı, sunta imalatı ve kağıt yapımı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu malzemeler enerji şirketlerinin elektrik ve ısı üretimi için de bir ihtiyaçtır. Sıfır atıkla üretim yapmaya odaklanan firmamız, elde ettiği cips, yonga ve talaşları ekonomiye kazandırmaktadır.

Ahşap Yonga / Cips İmalatı

Sonçağ Palet, ahşap yonga / cips imalatı ile çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarını optimal düzeyde karşılar. Ağaçlar, odunlar, dallar ve tahtalar gibi ürünlerin ağaç öğütücü ve diğer çeşitli ekipmanlar ile işlenmesi sonucunda bu materyallerin boyutu küçülür ve formu değişir. Bunun sonucunda çıkan parçalar ise cips veya yonga olarak isimlendirilir. Kağıt yapımı, sunta, MDF, parke ve organik gübre gibi alanlarda bu tarz maddelere gereksinim duyulur. En mühim faydası ise doğada kullanılmayan ürünlerden elde edildiği için maliyetinin son derece ekonomik olmasıdır.

Ahşap yonga ve cips üretim sürecinde ileri teknoloji ekipmanlar kullanılır. Atık içermeyen bir üretim yöntemi olduğundan dolayı doğa için de herhangi bir risk teşkil etmez. Siz de ahşap yonga ve cips gereksinimleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.