Smart Palet Teknolojisi

Ahşap ambalaj sektörünün gelişiminde öncülük yapan Sonçağ Palet, Türkiye’de yüksek kalite standartları ile birçok büyük marka ve kuruluşun tek tedarikçisi konumundadır.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve 1993 yılında EURO Palet lisansı ile Türkiye’de ki lojistik sektörünü tanıştıran Sonçağ Palet işletmesi, bir adım daha ileri giderek palet sektörünün son durağı olan SmartPalet’i ve RFID teknolojisini müşterilerine sunmaktadır. Sonçağ Palet’in çözüm ortağı Takipsan ile birlikte anahtar teslimi projelere SmartPalet çözümlerini entegre etmesi ve bu konuda uygun yazılım ve donanım altyapısını da sunması sektördeki gücünü kanıtlamaktadır.

SmartPalet Teknolojisi

SmartPalet teknolojisi hatasız ve hızlı çalışma olanağı sağlayan bir akıllı palet sistemidir. Üretimi esnasında entegre edilen RFID etiketi sayesinde kendisine ait bir kimlik numarası ile oluşturulan SmartPalet’ler, bu kimlik numarası sayesinde üzerindeki ürünleri kayıt etmekte ve tanımlamakta bilgisayar tabanlı bir teknoloji sunar. RFID SmartPalet’ler otomatik tanıma barkod teknolojisinin aksine, birbirini görmeden ve çoklu olarak hizmet sunabilmektedir.

RFID Nedir ?

RFID teknolojisi, radyo frekansı kullanarak nesneleri tekil ve otomatik olarak tanıma yöntemidir. Temel olarak bir etiket ve okuyucudan meydana gelen RFID, ürün üzerine yerleştirilen etiketlerin, okuyucu tarafından okunmasıyla tedarik zinciri yönetimi hakkında otomatik olarak bilgi kaydeder.

Sonçağ Palet işletmesi tarafından üretilen ve lojistik sektörünün ihtiyaçlarına günümüz teknolojik vizyonuyla cevap veren SmartPalet RFID teknolojisi, Sonçağ Palet’in yoğun kullanıma cevap vermek için ürettiği;