Sonçağ üretimi ahşap yonga

Sonçağ Su tutma kapasitesi oldukça yüksektir, sulama sularını yağmur sularını gece-gündüz sıcaklık farkından dolayı havadaki nemi bünyesine katar ayrıca toprak yüzeyini güneşin ve rüzgarın olumsuz etkilerinden uzaklaştırarak suyun buharlaşmasını önler bu sayede %70-80 oranında su tasarrufu sağlar, soğuk kış aylarında bitkilerin köklerini dona karşı korur.

Kalıcı kırmızımsı kahverengisinden dolayı avrupa da bahçıvan altını olarak bilinir. Toprağın üzerine uygulandığında göze hitaben güzel bir görünüm elde edilir ve bu görünüm uzun zaman bozulmadan kalır rengi solmaz rüzgarla uçmaz tutuşmaz iç ve dış mekanlar da rahatlıkla kullanılır koku ve böceklenme yapmaz.

Uygulandığı bahçelerde 2-3 yıl içerisinde yavaş yavaş çözüne rek to prağazengin organik maddeler bırakır, toprağın sertliğini düşürür ve düzenler topraktaki bağlı bulunan minerallerin ·serbest kalmasını sağlar bitkile rin gelişimini düzenler toprağı güneşin ve rüzgarın olumsuz etkilerinden uzaklaştırarak kuruyup sıkışmasını ve çatlamasını önler toprağın gevşek kalması bitki köklerinin daha rahat hareket etmesini ve daha iyi gelişmelerini sağlar.

Toprak çapalanıp , otlar kökleriyle alındıktan sonra yüzeye uygulandığında istenmeyen yabancı otların çıkışı büyük oranda önlenmiş olur.

Yonga çam ağacından elde edilmiş tozdan arındırılmıştır.